Online Kongre veya Seminer Nasıl Yapılır?

Online Kongre veya Seminer Nasıl Yapılır?

Son yıllarda çok hızlı şekilde hayatımıza yerleşen online kelimesi kongreleri de içine aldı ve online kongre kavramı hayatımızın özelliklede iş ve eğitim dünyasının bir parçası oldu.

Kamu kurumları, özel şirketler pandemi nedeniyle yapamadıkları kongrelerini internet üzerinden online olarak yapıyorlar.

Başlangıçta ne yapacağını bilemeyen organizasyon şirketleri, prodüksiyon şirketleri ve kongre düzenlemek isteyen insanlar kısa sürede yeni teknikler geliştirdi.

Artı Bir Prodüksiyon olarak biz de online kongre alanında birçok çalışma yaparak Türkiye'nin en iyi online kongre şirketleri arasına girdik.
Pandemi sürecinde birçok online kongreye imza attık. Peki Online Kongre düzenlerken nelere dikkat edilmelidir.

ONLİNE KONGRE VEYA SEMİNER NASIL YAPILIR ?

Pandemi ile beraber yapılamayan kongre ve seminerler artık online olarak yapılmaya başlandı. Başlangıçta insanlar bu işe zor alışsa da artık iş dünyası, eğitim dünyası gibi birçok alanda kongreler düzenlenmeye başlandı ve katılımcılar da bu sürece alıştı.

Online Kongreler yeni bir süreç olduğu için ilk kez yapacak birçok insan için makalemizin faydalı olacağını düşünüyoruz. Artı Bir Prodüksiyon Şirketi olarak uzun yıllardır Kongre ve Seminerlerde yayıncılık hizmeti sunan bir şirket olarak bizde bu alanda birçok yeniliklere ve ilklere imza attık. Eskiden Kongre ve Seminer Yayıncılıkları standarttı, ancak şimdi her işin ayrı senaryosu oluyor. Her kongrenin yeniden projenlendirilmesi gerekiyor.

Her ne kadar teknik olarak biz yayıncılar bu konuda kısa sürede kendimizi hazır hale getirmiş olsak da kongre katılımcıların veya düzenleyenlerin eksiklikleri olabiliyor. Bu süreçte hazırlık aşamasının çok iyi planlanması gerekiyor. Kongre günü öncesinde herşeyin gözden geçirilip test yayınlarının yapılması gerekiyor. Bu test yayınları yapılmazsa kongre anında uzaktan bağlantı yapan katılımcıların mikrofon veya kamera gibi ekipmanlarında yaşanan sıkıntılar bir anda kongrenizin can sıkıcı bir hale gelmesine neden oluyor. 

Bu tür can sıkıcı olayların yaşanmaması için öncelikle Kongre düzenleyecek kurum veya kişilerle toplantılar düzenleyip onların isteklerini anlayıp neler yapılması ve nasıl yapılması gerektiği konusunda brifingler veriyoruz.

Online Kongre veya Seminer Alanında Neler Yapabiliyoruz?

* Düzenlenen Kongrenin Tüm Sosyal Medya platformlarından canlı yayını
* İstenilen internet sitesi üzerinden şifreli giriş veya şifresiz canlı yayın
* İnternet sitesi üzerinden yayınlanan kongre yayınını izleyebilmesi için tüm kullanıcılara ayrı ayrı kullanıcı adı ve şifresi tanımlayabilmek
* Yayın ekranında oluşturulan qr kod ile soru sorabilme özelliği. Sorulan soruların anında moderatörün ekranında görülebilmesi.
* Kongre yayınını kimlerin ne kadar izlediğini görebilme özelliği
* Yazılı, sesli veya görüntülü olarak kongreye katılarak soru sorabilme özelliği
* Kongrede online anket düzenleyebilme özelliği
* Tüm Kongrenin HD olarak kayır altına alınması

Canlı Yayın hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız

Online Kongre ve Canlı Yayın hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için
Bizi Arayınız : 0533 349 37 30