Drone ile Havadan Video Çekimi Nasıl Yapılır?

Drone ile Havadan Video Çekimi Nasıl Yapılır?

Havadan Çekimler ile Profesyonel Drone ile firmanızın, otelinizin tanıtım film ve klibinizi çekimi daha iyi ve ileri bir seviyededir.

Drone ile Havadan Video Çekimi Nasıl Yapılır?

   Çağımızın en büyük teknolojik ürünlerinden birisi olan drone ile havadan çekim yaparak en dramatik ve en heyecanlı macera dolu videolar elde edebilirsiniz. Drone sayesinde havadan çekim yaparken mükemmel ve kaliteli görüntüler elde etmek daha kolay bir hale gelmiştir.
Drone İle Havadan Video Çekimi ilie ilgil fotoğraf

Drone Çekim Nasıl Yapılır? Püf Noktalarını Beraber İnceleyelim;

Aerial Pan Shot

   Pan shot dediğimiz türde teknikler daha çok tripod kullanılırken yapılmaktadır.  Drone çekim esnasında hafif ileri geri hareketlerle beraber drone pan hareketi dediğimiz  drone eksenel döüş tekniğinin uygulanmasıdır. Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse; Drone Ankara Kulesine Karşı Bakarken hafif pan ve sağa doğru açı alacak şekilde Ankara Kulesnin etrafında daire çizmek üzere bir uçuş yapacaktır. Buna da pan shot çalışması denir.

Shutter Cut

   Dji Phantom gibi drone modelleri Ultra HD ve 4K video çekmenizi sağlar. 1920 X 1080 ayarlarıyla yüksek tanımlı zaman çizelgesine sahip bir drone çekimi yaptığınız zaman video görüntülerini düzenlemek konusunda daha özgür olursunuz. Bunun sebebi video bileşenlerinin seçilmiş ayarlar doğrultusunda size daha fazla olanak sağlamasıdır. Hızlı tempolu drone çekimi projelerimizde bu tekniği uygulamak faydalıdır. Drone çekimi de daha profesyonel ve akıcı olur.   
 

Renk Ayarları

   Drone çekimlerinize uyğuladığınız doğru renk derecelendirmeleri video görüntüsünü daha kaliteli hale getirecek en önemli unsurlarından biridir. Bu nedenle renk düzenlenmesi kontrast, dolgunluk, beyaz nokta, ayrıntı gibi konular bakımından değişikliklere sebep olur.

Altın Işık

   Günün doğumu ve batımı saatlerinde droneçekimi yapmak, drone video cekimlerine dah farklı gösterir. Özellikle öğleden sonra dediğimiz vakitlerde video içeriğindegörünmeyen bazı şeyler olablir bu yüzden altın saatler oldukça önemlidir. 

Drone uçururken kesinlikle yanınızda bir başka gözlemci olsun. Siz kamera takibi yaparken yardımcı pilot gözle takip yapsın.