Kamera Kiralama Nasıl Yapılır?

Kamera Kiralama Nasıl Yapılır?

Kamera ve ekipman kiralamadan önce, yapacak olacağınız işe en uygun kamera ve ekipmanları belirlemelisiniz. Her zaman pahalı kamerayı kiralamak doğru sonuç almanız anlamına gelmez.

Kamera Kiralama Nasıl Yapılır?

   Profesyonel fotoğraf veya prodüksiyonların ihtiyaç duyulan kamera ve ekipmanları her işe göre farklı ekipmanlara ihtiyaç olduğu için hepsini satın almak çok ciddi bir maliyete neden olmaktadır. Bu ekipmanların satın alma maliyetleri düşürmek için satın almak yerine o işe uygun olan kamera ve ekipmanların günlük olarak kiralanması daha uygun maliyete sağlanacaktır.
      
Kamera Kİralama Fotoğrafları             Kamera Hakkında Fotoğraf

 Kiralık Kamera

   Kamera kiralamak herkes tarafından ihtiyaç haline gelmiştir. Profesyonel fotoğraf veya video prodüksiyonlarında ihtiyaç duyulan kamera ve ekipmanları her işe göre farklı   gösterdiği için hepsini satın almak çok ciddi bir maliyete neden olduğu için bu  ekipmanların satın almak yerine kamera ve ekipmanlarını günlük, haftalık ya da aylık olarak   kiralanması fikri ortaya çıkmıştır.

    Profesyonellerin bu ihtiyacından yola çıkan girişimciler her işe ve bütçeye uygun kamer, lens, gimbal, ışık ve ses ekipmanları satın alarak kiralık kamera ve film ekipmanları şirketi oluşturuldu. Bu girişimciler  kamera kiralama şirketleri olarak  adlandırıldı ve gelişen teknoloji ile birlikte şirketleri geliştirerek günümüz fotoğraf ve video prodüksiyon işlerinin   daha kaliteli yapılmasına sebep oldu. Eskiden reklam ve prodüksiyon ajansları her işe uyabilecek birkaç kamera ve ekipmanları alarak çekimlerini yapıyorlardı. Şimdilerde işe hiçbir ekipman satın almadan sadece kiralama yaparak az bütçeli çok işler yapmaktalar.

Kiralık kameralar, düşük bütçeli fotoğraf çekiminden, yüksek bütçeli sinema filmlerine kadar her alanda kullanılmaktadır. Şuan herkesin hayranlıkla izlediği sinema filmlerin birçoğu kiralık  film ekipmanları ile çekilmiştir. 
 

Kamera Nasıl Kiralanır?
 

 • Kamera ve ekipman kiralamadan önce, yapıcak olacağınız işe en uygun kamera ve ekipmanları belirlemelisiniz. 

 • Hangi kamera, hangi lens, hangi aksesuar ve ekipmanlara ihtiyat duyduğunuzu belirleyiniz.

 • Kamera kiralama sirketine istemiş olduğunuz ekipmanlarını bildirip fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 • Kiralama yapmak istediğiniz gün sayısını göre fiyatlara değişecektir.

 • Kamera kiralamadan önce sözleşme yapılır kameranın ve ekipmanların başına bir şey gelmiyeceğine dair.

 • İstediğiniz kamera ve ekipmanları test edildikten sonra istediğniz günler arasında size teslim edilir.

Türkiye'nin en geniş kamera, kamera ekipmanları ve kiralık film ekipmanları sirketine sahip olan Artı Bir Yapım, her işe ve bütçeye uygun kamera ve ekipmanları vardır. 7/24 size hizmet eder ve size test etme imkanını sunar.
 

Kamera Kiralarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 
 • İhtiyaç duyduğunuz kamera ve  ekipmanlarının bir listesini oluşturmak

 • Çekim planı oluşturmak. Kaç gün süreceğini belirlemek.

 • Hangi ekipmanlara ne zaman ihtiyaç duyulacağını ve çekim ekibi kimlerden oluşacağını belirlemek.

 • Kiralanacak kamera ve ekipmanların bütçe almak.

 • Kiralanacak kamera ve ekipmanları yerinde test etmek.

 • Kiralanacak ekipmanların teslim şartlarını öğrenmek.