Tanıtım Filmi Nedir?

Tanıtım Filmi Nedir?

Tanıtım Filmi; kişi, kurum, ürün veya hizmetlerini hedef kitleye ve potansiyel hedef kitleye ulaştırmak için planlanarak çekimi gerçekleştirilen video modelidir.

Tanıtım Filmi Nedir?

   Tanıtım filmi bir şirket, firma- kurum, kişi ya da ürünün tanınabilirliğini arttırmak, bu bahsi geçen birimlerin ulusal ve uluslararası alanlarda prezantasyon (temsil) çalışmalarını genişletmek ya da yeni yapılacak bir atılımın geniş ve detaylı bir şekilde anlatılmasını sağlamak amacıyla yapılan film veya video prodüksiyon çalışmasıdır.
Tanıtım filmi, kurumsal tanıtım filmi, ürün tanıtım videosu, firma tanıtımı, infografik hazırlama tanıtım filmi genellikle aynı anlamları ifade ederler.Tanıtım filmlerini açmak gerekirse ;

Tanıtım Filmi Hakkında Fotoğraf

1- Kurumsal Tanıtım Filmi:   

Kurumların marka tanıtımları için hazırlanan içeriğinde kurumsal kimliğin daha fazla kullanılarak vurgulandığı ürün, hizmet ve yönetici mesajlarını komplike bir şekilde kullanan Tanıtım Filmi çeşididir. Kurumsal Tanıtım Filmleri gerçek çekim görüntüleri veya elde olan görsel dokümanlar ya da motion graphics görüntüler ile tek tek ya da birlikte hazırlanabilir. Hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın filmin marka ve kurumla bütünleşmesi ve onu yansıtması imajını güçlendirmesi amaçlanır.

2- Ürün Tanıtım Filmi:

   Piyasada var olan olan ya da yeni lansmanı yapılacak olan ürünlerin hedef kitleye ulaşması ve etkili bir tanıtım yapılabilmesi için hazırlanan Tanıtım Filmi çeşididir.

3- Firma Tanıtım Filmi:

   İlk bakıldığından "Kurumsal Tanıtım Filmi" ile benzerlik gösteren ancak amacı ve hizmet alanı olarak farklılık gösteren tanıtım filmi çeşididir. Bu tanıtım filmi daha çok işletmelerin hızlı tanınması içindir.

4-  İnfografik Tanıtım Filmi:

   İnfografik Tanıtım Filmi, infografiklerin kullanılarak hareketlenmesi ve animasyon kullanılarak rakamlar ya da step by step bilgiler içeren Tanıtım Filmi çeşididir.

Reklam Çekim Fotoğrafı       Tanıtım Filmi Çekim Fotoğrafı

Tanıtım Filmi İle Reklam Filmi Arasındaki Fark Nedir?

   Tanıtım filmi çekimi genellikle kuruk-firma,şirket ya da ürünün daha geniş ve ayrıntılı bir şekilde, tüm detaylarııyla birlikte fotoğraf video, resim gibi medya iletişim araşlarını kullanarak daha geniş bir kitleye ulaşmaktır amaç. Hazırlanan videolar cd,dvd gibi depolama araçları üzerinde fuar, lansman mağaza iç-dış tanıtımlar, semineler ve toplantılarda dağıtıla bilir veya internet üzernden video izleme sitelerinde yayınlanarakmüşteri ve halka ulaşırlar.

   Reklam filmi ise , konuyla alakalı olsun olmasın tüm müşteri- hedef kitle üzerinde etkili olmak için yapılan, kısa süreli ve etkili çalışmalardır. Bu yüzden daha maliyetlidir. Maliyeti artıran, tanıdık bir yüz olarak yani oyuncu şeçimi, daha büyük bir teknik ekipman listesi ve daha etkili olması için üzerinde geniş bir fizibilite çalışması yapılmış bir reklam metini olmaktadır. Yanı kısacası reklam filmini bir aile dostunuza işinizde başınıza gelen bir olayaı örleklendirerek anlattığınızda bir fıkradır, tanıtım filmi ise bu olayı tüm detaylarıyla en ince ayrıntısına kadar bilmek isteyen iş arkadaşınıza yaptığınız sunum gibi düşüne biliriz.